اخبار

نشست هم‌اندیشی شهرداری‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت درخصوص اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند

نشست هم‌اندیشی شهرداری‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت درخصوص اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند گروه شهرجاب محمدرضا دهنوخلجی رضا خلجی

به میزبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

نشست هم‌اندیشی شهرداری‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت درخصوص اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند به میزبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شد

نشست هم‌اندیشی شهرداری‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت درخصوص اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند، درخصوص رفع موانع اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند با معاون امورشهرداری‌ها و رئیس کمیته شهر هوشمند سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ۱۲ آذرماه در این سازمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گروه شهرجاب به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دکترسیدسجاد انوشه معاون امورشهرداری‌ها ورئیس کمیته شهرهوشمند سازمان با اشاره به تأکیدات وزیر محترم‌کشور، در زمینه اتصال شهرداری‌های باقی مانده به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند؛ گفت: با توجه به اهمیت موضوع و محدودیت زمانی، ضروری است شهرداری‌ها تا10 روز آینده به این سامانه متصل شوند.

هدف از این نشست، بررسی و بحث در مورد موانع اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند بود. شهرداری‌های جمعیت بالا در این جلسه، نظرات، تجارب و مشکلات خود را در ارتباط با اتصال به این سامانه مطرح کردند.

دکترسیدسجاد انوشه معاون امورشهرداری‌ها با توجه ‌به نگاه ویژه وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اهمیت اجرای کامل دستورالعمل راه اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را به حاضران در نشست یادآور شد.

پنجره واحد دولت هوشمند یک سامانه مدیریتی است که امکان ارتباط مستقیم بین شهروندان و دستگاه‌های اجرایی را فراهم می‌کند. با اتصال شهرداری‌ها به این سامانه، شهروندان می‌توانند خدمات مختلفی را مانند پرداخت مالیات، درخواست مجوزها، ثبت شکایات و درخواست‌ها، اطلاع‌رسانی و غیره را به صورت آنلاین انجام دهند.

در این نشست شهرداری‌های شرکت‌کننده ضمن ارائه گزارش از روند تکالیف قانونی طبق بند ج تبصره 7قانون بودجه سال 1402 متعهد شدند که طی 10 روز آتی مقدمات  اتصال خود را به پنجره واحد دولت هوشمند، فراهم نموده و با کمک سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور موانع پیش رو را مرتفع سازند.

 همچنین در این نشست شهرداری‌های آبادان، نیشابور، سبزوار، نجف‌آباد، خمینی‌شهر،کاشان، ورامین، نسیم‌شهر، آمل، اسلامشهر، ملارد، پاکدشت، بروجرد، دزفول، بابل، قائم‌شهر، ساوه، شهریار، قرچک، شهرقدس و گلستان شرکت داشتند.

با توجه به نشست هم‌اندیشی شهرداری‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت درخصوص اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند ، امیدواریم که شهرداری‌ها بتوانند با اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند، فرآیندهای اداری را سریعتر و موثرتر انجام داده و خدمات را به شهروندان بهبود بخشند. این اقدام می‌تواند به تسهیل در دسترسی به خدمات، افزایش شفافیت و بهبود کیفیت زندگی شهروندان کمک کند.

گزارش تصویری نشست هم‌اندیشی شهرداری‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت درخصوص اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند
نشست هم‌اندیشی شهرداری‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت درخصوص اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند

گروه شهرجاب

منبع: سازمان شهرداری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *