اخبار, شهرداری

مجوز مجلس به شهرداری‌ها برای انتشار اوراق/بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳

مجوز مجلس به شهرداری‌ها برای انتشار اوراق گروه شهرجاب محمدرضا دهنوخلجی رضا خلجی گروه شهر جاب

مجوز مجلس به شهرداری‌ها برای انتشار اوراق

نمایندگان مجلس به شهرداری‌ها اجازه دادند به منظور توسعه حمل و نقل عمومی و تامین خدمات۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی- اسلامی منتشر کنند.

به گزارش روابط عمومی گروه شهرجاب و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی یکم بهمن ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1403، با جز یک و 2 بند (ب) این لایحه موافقت کردند.

در بخش مجوز مجلس به شهرداری‌ها برای انتشار اوراق درآمدی جز یک بند ب لایحه بودجه 1403 آمده است: به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها اجازه داده می‌شود: تا سقف سیصد هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی منتشر کنند. تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق برای طرحهای قطار شهری و حمل و نقل شهری به نسبت پنجاه درصد دولت و پنجاه درصد شهرداری‌ها صورت می گیرد.مجوز مجلس به شهرداری‌ها برای انتشار اوراق گروه شهرجاب محمدرضا دهنوخلجی رضا خلجی گروه شهر جاب

همچنین در جزء دو بند ب تبصره الف آمده است: به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها اجازه داده می‌شود: تا سقف یکصد و بیست هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت با تضمین خود با اولویت به‌کارگیری محصولات دانش‌بنیان منتشر نمایند.

در مواردی که هزینه‌کرد شهرداری‌ها از محل مجوز این جزء با تأیید وزارت نفت منجر به کاهش مصرف سوخت می‌شود، تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق سی درصد از طریق سازوکار گواهی‌های صرفه‌جویی و از منابع حساب بهینه‌سازی موضوع ماده(46) قانون برنامه پنجساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران و هفتاد درصد  توسط شهرداری‌ها صورت می‌گیرد. ‌‌‌‌‌‌‌

مجوز مجلس به شهرداری‌ها برای انتشار اوراق

روابط عمومی گروه شهرجاب

منبع: سازمان شهرداری ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *