اخبار

بازدید وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از پروژه متروی اهواز

بازدید وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از پروژه متروی اهواز گروه شهرجاب محمد رضا دهنوخلجی رضا خلجی

بازدید وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از پروژه متروی اهواز

احمد وحیدی وزیر کشور و مهدی سلیمی رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سفر یک روزه به اهواز، سه شنبه ۱۴ آذر با همراهی علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان و امینی شهردار اهواز و جمعی از مسئولان محلی از روند اجرایی متروی این شهر بازدید کردند.

وزیر کشور در جریان روند ازسرگیری این پروژه قرار گرفت و راجع به تأمین منابع مالی این پروژه با مسئولین مربوطه به گفت‌وگو پرداخت.

پروژه متروی اهواز از حدود ۲۰ سال قبل و همزمان با شهرهای تبریز، شیراز و اصفهان آغاز شد و قرارداد آن بین شرکت «کیسون» به عنوان اجرا کننده و شرکت «نورینکو» به عنوان تأمین کننده تجهیزات با شهرداری کلانشهر اهواز منعقد شد.

این پروژه به طول ۲۳ کیلومتر از نیروگاه زرگان در شمال شرقی اهواز آغاز و تا بیمارستان بقایی امتداد می‌یابد و ۲۴ ایستگاه در طول مسیر احداث می‌شود و تاکنون حدود ۲۸ درصد پیشرفت دارد.

این پروژه به دلیل مشکلات مالی و اختلافات بین کارفرما و پیمانکار، از حدود سال ۹۶ در عمل تعطیل شد و سرانجام در سال ۹۹ شهرداری از پیمانکار خلع ید کرد، اما پیمانکار حکم را نپذیرفت و کار به طرح دعوی در محاکم قضایی کشیده شد تا اینکه خرداد ۱۴۰۲ ، رای بدوی دادگاه مبنی بر خلع ید پیمانکار تایید شد.

تاکنون ۱۱ ایستگاه مسیر خط یک متروی شهری اهواز انجام شده و عملیات معماری چهار ایستگاه نیز اجرا شده است.

بیشترین پیشرفت پروژه قطار شهری اهواز در فاز یک (از فرودگاه تا مصلا)، به میزان ۵۳ درصد است، فاز ۲ این پروژه حدود ۲۷ درصد و فازهای دیگر هم حدود ۹ و هفت درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

چهار هزار میلیارد ریال اوراق از سهم دولت توسط وزارت کشور برای این پروژه اختصاص یافته است.

ادامه فرآیند ساخت پروژه قطار شهری اهواز در مرحله عقد قرارداد با قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار جدید در حال انجام است.

گزارش تصویری بازدید وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از پروژه متروی اهواز

 

بازدید وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از پروژه متروی اهواز

گروه شهرجاب

منبع: سازمان شهرداری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *