اخبار

بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری‌ها در حال بررسی

جلسه بحث و بررسی بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری‌ها تشکیل شد. گروه شهرجاب

جلسه بحث و بررسی بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری‌ها تشکیل شد

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور از برگزاری جلسه بحث و بررسی پیش نویس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری‌های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور محمدجوانمردی ضمن اعلام این خبر گفت: در اجرای مفاد ماده (25) آیین نامه مالی شهرداری ها و وظایف محوله به وزارت کشور، جلسه بحث و بررسی کارشناسی با موضوع بحث و بررسی پیش نویس بخشنامه بودجه سال 1403 شهرداری های سراسر کشور برگزار شد.

این جلسه با حضور جمعی از مدیران کل وکارشناسان منتخب دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌های سراسر کشور‌ و نمایندگان دفاتر تخصصی سازمان در تاریخ 08 آذر ماه 1402 برگزار گردید.

در جلسه بررسی بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری‌ها علاوه بر بحث در خصوص موضوعات اساسی و قوانین مرتبط با امورات جاری و عمرانی شهرداری به سیاست ها و راهبردهای مد نظر دولت پرداخته شد.

سیاست ها و راهبردهای مد نظر دولت در تقویت حمل و نقل عمومی، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و توجه به احکام و تکالیف بالادستی مندرج در قانون هوای پاک، توسعه زیرساختهای الکترونیک و شهر هوشمند می باشد.

همچنین به موضوعات مشارکت بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری، محرومیت‌زدایی از بافت‌های ناکارآمد و محلات کم‌برخوردار، توجه به افزایش بهره‌وری در مدیریت شهری و همچنین بدهی شهرداری‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی و مطالبات آن‌ها از دستگاه‌های اجرایی و سایر الزامات تهیه و تنظیم بودجه و  ضوابط ابلاغی وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) پرداخته شد.

شهرداری‌های سراسر کشور موظفند پس از ابلاغ ضوابط گفته شد نسبت به تنظیم لوایح بودجه سال 1403 خود در چارچوب بخشنامه ابلاغی به شوراهای اسلامی شهر اقدام نمایند.

امیدوارم این بحث و بررسی‌ها در جلسه بحث و بررسی پیش‌نویس ببخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری‌ها ، به تصمیم‌گیری مناسب برای تنظیم بودجه شهرداری‌ها و بهبود عملکرد آن‌ها منجر شود.

گروه شهرجاب

جلسه بحث و بررسی بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری‌ها تشکیل شد. گروه شهرجاب جلسه بحث و بررسی بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری‌ها تشکیل شد. گروه شهرجاب جلسه بحث و بررسی بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری‌ها تشکیل شد. گروه شهرجاب

منبع: سازمان شهرداری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *