بازاریابی, دیجیتال مارکتینگ, سئو, فروش, مقالات, نوآوری

ویدئو مارکتینگ و اهمیت آن در سال 2021

امروزه ویدئو مارکتینگ فقط بخشی از برنامه بازاریابی نیست .، بلکه خود ، نوعی از بازاریابی است .ویدئو و ساخت ویدئو یک ابزار مهم برای اجرای کمپین های موفق شما بویژه در استراتژی های سوشال مارکتینگ تان است.

تاثیر ویدیو در سئو را جدی بگـــــــــــــــیرید .

در حقیقت، محتوای ویدئویی بر سوشال مدیا ها حکومت می کنند. تحقیقات اخیر نشان می دهد که از ۶ کانال برتردنیا که مصرف کنندگان از طریق آنها به تماشای ویدئو می نشینند ، ۴ کانال اجتماعی است .

اگر تا بحال از این فرصت عالی برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده نکرده اید ، احتمالا  فرصت های زیادی را از دست داده اید . در این مقاله ما ضمن معرفی ویدئو مارکتینگ ، قصد داریم اهمیت آن را در کسب و کارتان بیان کنیم تا با درک بهتری از پتانسیل بالقوه ویدئو مارکتینگ بهره مند شوید.

برای آنکه بتوانید در بهینه سازی ویدیو های موجود در وب سایت خود برای موتورهای جستجوگر بهترین عملکرد را داشته باشید باید اصول اصلی و نوین بهینه سازی ویدیوها برای موتورهای جستجوگر را بدانید.

ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ (Video Marketing) چیست؟

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی یکی از شاخه های بازاریابی اینترنتی است .در این استراتژی از فیلم برای موارد زیر استفاده می شود:

  • تبلیغ و بازاریابی محصول یا خدمات
  • افزایش تعامل با مشتریان در دیجیتال مارکتینگ و سوشال مدیاها
  • آموزش مصرف کننده گان و مشتریان
  • رسیدن به مخاطبان هدفمندتان

چرا باید از بازاریابی ویدئویی برای کسب و کارهای مان استفاده کنیم ؟

طبق بررسی های انجام شده توسط سایت Hupspot.com، بیش از ۵۰% مصرف کنندگان دیدن ویدئو تبلیغاتی را بر خواندن متن ترجیح می دهند.

ویدئو مارکتینگ - ویدئو محتوای مورد علاقه برند ها است.

علاوه بر این ، ویدئو ، نرخ تبدیل را بشدت افزایش می دهد. ویدئوها و تصاویر ویدئویی روز به روز در حال گسترش هستند و زودتر از آنچه که تصور کنیم، به جایگاه های عالی دنیای تبلیغات می رسند.

اما هنوز در مورد آن تردیدهایی وجود دارد. آیا واقعا استفاده از فیلم برای تبلیغ کسب و کار مناسب است؟ آیا تاثیر کافی را دارد؟ در ادامه با ذکر چند دلیل، ضرورت ویدئو مارکتینگ را در دنیای کسب و کارهای دیجیتالی توضیح می دهیم:

۱. ویدئو نرخ تبدیل را افزایش می دهد.

مطالعات نشان می دهد که قرار دادن ویدئو در صفحات فرود، نرخ تبدیل را تا بیش از ۸۰% افزایش می دهد. .در ویدئو شما می توانید توضیحات کافی را درباره محصول یا خدمات تان را بدهید و مشتری با اطمینان بیشتری تبلیغ شما را نگاه می کند.

همچنین، آمارها نشان می دهد که ۷۴% از کاربرانی که ویدئو توضیح یک محصول را تماشا می کنند، متعاقبا آن محصول را خریداری کرده اند. پس همین حالا دست به کار شوید. با ساخت یک ویدئو تبلیغی خلاقانه و جذاب ، نرخ فروش تان را به طرز قابل توجهی بالا ببرید.

۲. ویدئو نرخ بازگشت سرمایه را بالا می برد.

 ۸۳ درصد از کسب و کارهایی که از ویدئو مارکتینگ استفاده کرده اند، معتقدند که این روش بازگشت سرمایه خوبی را برایشان داشته است. شاید تصور کنید ساخت ویدئو هزینه بر و دشوار است. اما حقیقت این است که شما حتی می توانید با کمک گوشی هوشمند خود ونرم افزارهای ساده ادیت فیلم یک تیزر تبلیغاتی بسازید.

چیزی که مهم است محتوا و توضیحات کاملی است که شما در ویدئو درباره کالای خود ارائه می دهید. هر چه محتوا ساده و واضح تر باشد، کاربر پسندتر است.

۳. ویدئو رنکینگ سایت تان را بالا می برد.

محتوای ویدئویی یکی از ترندهای جدید سئودر سال های اخیر، بویژه سال ۲۰۲۰ شده است. مطالعات گروه  Moovly نشان می دهد:

وب سایت هایی که در محتوای خود از فیلم یا ویدئو استفاده می کنند ، در نتایج جستجوی کاربران ،۵۳ بار نسبت به سایر سایت تا بیشتر نمایش داده می شوند .این یعنی ترافیک و فروش بیشتر .

۴. ویدئو اعتماد مشتریان به برندتان را افزایش می دهد.

در بازاریابی محصول، ایجاد حس اعتماد بسیار مهم و ضروری است. در محتوای ویدئویی، بهتر و کامل تر از محتوای متنی، می توانید درباره محصول یا خدمات تان اطلاعات بدهید. درنتیجه مشتری حس اعتماد بیشتری به محصول یا خدمات شما پیدا خواهد کرد.

۵. ویدئو باعث انتشار محتوا می شود.

طبق جدیدترین امارهای منتشر شده، کاربران در یوتیوب روزانه تقریبا ۸ میلیارد فیلم تماشا می کنند. اگر این ارقام را به بازدیدهای ویدئویی موجود در اینستگرام و فیس بوک ( و تلگرام در ایران ) اضافه کنید، به این ترتیب، با صرف یک هزینه مقرون به صرفه می توانید به طیف وسیعی از مخاطبان دسترسی پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.