سئو, طراحی سایت, وبلاگ

5 راه برای بهبود رتبه سایت

5 راه برای بهبود رتبه سایت

5 راه برای بهبود رتبه سایت

قطعا تمام صاحبان سایت ها دوس دارند که سایتشون در نتایج جستجوی موتورهای جستجو در رتبه های بالا قرار بگیرد که این کار باعث افزایش فروش کالاها و خدمات سایت و هچنین باعث اعتبار برند نیز می شود. پس اگر شما هم به دنبال آن هستید مقاله ” 5 راه برای بهبود رتبه سایت ” از گروه شهرجاب را تا انتها مطالعه کنید.

  1. محتوای مرتبط و معتبر را منتشر کنید

محتوای باکیفیت و معتبر، موثرترین نکته در افزایش رتبه سایت شماست  و هیچ جایگزینی برای محتوای عالی وجود ندارد . محتوای با کیفیتی که به طور خاص برای کاربر مورد نظر شما ایجاد می شود، ترافیک سایت را افزایش می دهد، که اعتبار و ارتباط سایت شما را بهبود می بخشد. مهارت های وب نویسی خود را به خوبی تنظیم کنید و خود را به عنوان یک مرجع در موضوعی که در مورد آن می نویسید معرفی کنید.

کلید واژه ها

یک عبارت کلیدی خاص را برای هر صفحه محتوای معتبر در وب سایت خود شناسایی و هدف قرار دهید. به این فکر کنید که خواننده شما چگونه می‌تواند آن صفحه خاص را با عبارات جستجویی مانند:

طراحی سایت حرفه ای

چگونه یک وبسایت با کیفیت راه اندازی کنم؟

آیا تولید محتوا بر سئوی سایت من اثر می گذارد؟

چگونه وزن خود را در 30 روز کاهش دهم؟

چگونه استرس خود را کاهش دهم؟

عبارات کلیدی چندگانه

دستیابی به رتبه بندی موتورهای جستجو برای عبارات کلیدی چندگانه برای یک صفحه وب بسیار دشوار است . مگر اینکه این عبارات بسیار مشابه باشند. یک صفحه ممکن است بتواند هم برای «شغل های مهندسی زیست پزشکی» و هم برای «شغل های مهندسی زیست پزشکی» رتبه بندی کند. رتبه بندی برای “امور دانشجویی” و “ریاست دانشجویان” یا “تبعیض جنسیتی” و “رویه های گزارش خشونت” با یک صفحه بعید است.

اگر می خواهید در وب سایت خود برای عبارات چند کلمه کلیدی رتبه بندی کنید، باید برای هر عبارت کلیدی مورد نظر خود یک صفحه جداگانه ایجاد کنید .

قرار دادن کلمات کلیدی

هنگامی که عبارت کلیدی شما برای یک صفحه مشخص انتخاب شد، به این سوالات توجه کنید:

آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلیدی در URL صفحه (با استفاده از کلمات کلیدی در پوشه ها) استفاده کنم؟
آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلیدی در عنوان صفحه استفاده کنم؟
آیا می توانم بخشی یا تمام عبارت کلیدواژه را در عنوان صفحه و عنوان فرعی استفاده کنم؟
پاسخ مثبت به این سوالات می تواند رتبه شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد.

محتوا

فراتر از URL صفحه و عنوان ، محتوا بیشترین تأثیر را در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد. عبارت کلیدواژه خود را چندین بار در سراسر صفحه تکرار کنید – یک یا دو بار در پاراگراف های آغازین و پایانی، و دو تا چهار بار دیگر در طول محتوای باقی مانده.

به طور استراتژیک به منابع مرتبط و اطلاعات اضافی پیوند دهید – هم در وب سایت خودتون و هم حتی به سایر وب سایت هایی که مفید هستند.

فراموش نکنید که برای برجسته کردن این عبارات کلیدی ، از تگ های برجسته ، مورب ، عنوان (به خصوص H1) و سایر تگ های تاکیدی استفاده کنید – اما در این کار زیاده روی نکنید. شما همچنان می خواهید که زبان و سبک نوشتاری شما به طور طبیعی خوانده شود.

هرگز نوشتن خوب را فدای سئو نکنید. بهترین صفحات برای کاربر نوشته می شود نه برای موتور جستجو.

خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیمسئو چیست؟

 

 

  1. محتوای خود را به طور منظم به روز کنید

احتمالاً متوجه شده اید که ما نسبت به محتوا احساس بسیار قوی داریم . موتورهای جستجو نیز این کار را انجام می دهند. محتوایی که به طور مرتب به روز می شود به عنوان یکی از بهترین شاخص های مرتبط بودن سایت در نظر گرفته می شود ، بنابراین حتماً آن را تازه نگه دارید. محتوای خود را بر اساس یک برنامه زمان بندی مشخص (مثلاً ترم) حسابرسی کنید و در صورت نیاز به روز رسانی کنید.

وبلاگ نویسی

نوشتن محتوای اضافی، غنی از عبارات کلیدی، در وبلاگ خبری دپارتمان شما همچنین می تواند رتبه بندی موتور جستجوی شما را افزایش دهد. پست‌های وبلاگ حتی می‌توانند به‌روزرسانی‌های کوتاه‌تری در مورد موضوعات خاصی باشند که شما هدف آن هستید. هنگامی که به خواننده کمک می کند تصویر بهتر یا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع ارائه دهد، صفحات وب مرتبط و پست های وبلاگ خود را به هم متصل کنید.

  1. متا تگ

هنگام طراحی وب سایت خود، هر صفحه حاوی یک فاصله بین تگ های <head> برای درج متادیتا یا اطلاعاتی در مورد محتوای صفحه شما است. اگر یک سایت دارید که در اصل توسط تیم وب تولید شده است، این داده ها از قبل برای شما جمع آوری شده است. با این حال، بررسی و به روز رسانی متادیتا برای شما مهم است زیرا سایت شما در طول زمان تغییر می کند.

تگ عنوان

مسئول عناوین صفحه نمایش داده شده در بالای پنجره مرورگر و به عنوان عنوان در نتایج موتورهای جستجو است. این مهم ترین متادیتا در صفحه شما است.

برای کسانی که دارای یک وب سایت CMS هستند، تیم وب یک سیستم خودکار برای ایجاد عنوان متا برای هر صفحه وب بر اساس عنوان صفحه شما ایجاد کرده است. این امر به اهمیت استفاده از عناوین صفحه‌های فکر شده و غنی از عبارات کلیدی می‌افزاید .

توضیحات متا

توضیحات متنی است که مرورگر ممکن است در بازگشت جستجوی صفحه شما استفاده کند. آن را به عنوان نمایشگر پنجره سایت خود در نظر بگیرید – توصیفی مختصر و جذاب از آنچه در داخل وجود دارد، با هدف تشویق افراد به ورود. یک متا توضیحات خوب معمولاً شامل دو جمله کامل است. موتورهای جستجو ممکن است همیشه از توضیحات متا شما استفاده نکنند، اما مهم است که این گزینه را به آنها بدهید.

  1. استفاده از پیوند های مرتبط در داخل مطالب

یک صفحه وب غنی از محتوا، معتبر، بی‌طرفانه و به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا در مورد آنچه که به آن علاقه دارند بیشتر بیاموزند، به احتمال زیاد لینک‌هایی را از وب‌سایت‌های دیگر جذب می‌کند که بهینه‌سازی موتور جستجوی شما را بهبود می‌بخشد.

با افزودن پیوندهای مرتبط در متن،  اعتبار خود را بهبود بخشید. به جای داشتن پیوندهای «اینجا کلیک کنید»، سعی کنید نام مقصد را بنویسید.

“اینجا را کلیک کنید” هیچ ارزشی در  موتور جستجویی فراتر از URL پیوست ندارد، در حالی که “چگونه وبسایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنم؟” سرشار از کلمات کلیدی است و رتبه بندی موتورهای جستجوی شما و همچنین رتبه بندی صفحه ای را که به آن پیوند می دهید بهبود می بخشد.

همیشه با پیوند دادن کلمات کلیدی از پیوندهای توصیفی استفاده کنید – این نه تنها بهینه سازی موتور جستجو را بهبود می بخشد، بلکه به خوانندگان شما، از جمله افرادی که دارای معلولیت هستند یا از صفحه خوان ها استفاده می کنند، ارزش می بخشد.

  1. از تگ های alt استفاده کنید

همیشه تصویر و رسانه ویدیویی خود را با استفاده از برچسب‌های alt یا توضیحات متنی جایگزین توصیف کنید. آنها به موتورهای جستجو اجازه می دهند صفحه شما را پیدا کنند، که بسیار مهم است – به خصوص برای کسانی که از مرورگرهای متنی یا صفحه خوان استفاده می کنند.

نظر خود را در مورد مقاله ” 5 راه برای بهبود رتبه سایت ” برای ما بنویسید.

5 راه برای بهبود رتبه سایت 5 راه برای بهبود رتبه سایت 5 راه برای بهبود رتبه سایت 5 راه برای بهبود رتبه سایت 5 راه برای بهبود رتبه سایت 5 راه برای بهبود رتبه سایت 5 راه برای بهبود رتبه سایت 5 راه برای بهبود رتبه سایت 5 راه برای بهبود رتبه سایت 5 راه برای بهبود رتبه سایت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.