دیجیتال مارکتینگ, سئو, مقالات

لینک سازی داخلی و تاثیر آن بر سئو سایت

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی داخلی یکی از روشهای مهم در سئو داخلی به حساب میاد و معنی اش هم اینه که بین صفحات مختلف سایت ارتباط منطقی برقرار کنیم تا دسترسی کاربران و ربات ها به محتوای سایت بهتر انجام بشه.

لینک سازی داخلی و اهمیت آن بر سئو سایت

اهمیت لینک سازی داخلی

ربات های موتورهای جستجو وقتی وارد یک سایت میشن، شروع به خزش داخل صفحات مختلف سایت می کنند و هرجا به لینک برخورد کنند، واردش میشن و دوباره اون صفحه رو هم اسکن می کنند و این کار را تا زمانی که لایه جدیدی توی سایت پیدا نشه ادامه می دهند.

بنابراین لینک سازی داخلی باعث بهبود تجربه کاربری و وضعیت ایندکس سایت میشه

یک هدف مهم

یکی از راه های موثر برای اینکه به موتور جستجو اعلام کنیم که اگر یک صفحه برامون اهمیت زیاد داره، اینه که از صفحات مختلف سایت به اون صفحه لینک بدیم تا یک سیگنال به موتورهای جستجو باشه.

نکات مهم در لینک سازی داخلی

  1. رعایت مرزبندی محتوا: مراقب ارتباط موضوعی بین مطالب مختلف سایت باشید و لینک غیر مرتبط ندهید. که این کار چند تا مزیت داره:1- دسترسی و جستجوی ساده تر مطالب 2- درک بهتر برای ربات های خزنده گوگل 3- انتقال اعتبار بیشتر به صفحه هدف
  2. استفاده از انکرتکست مناسب: انکرتکست نقش مهمی در هدایت کاربران و ربات های موتورهای جستجو به صفحات جدید سایت داره.
  3. لینک سازی در هدر، فوتر و منو: لینک سازی در این بخش ها حکم شمشیر دو لبه رو داره، از یک طرف لینکی که توی این قسمت بیاد، سیگنالی از اهمیت صفحه ب موتورهای جستجو به حساب میاد. اما این کار باید طبیعی جلوه  کنه و در راستای کمک به کاربر باشه، در غیر این صورت احتمال جریمه وجود داره.

«بنابراین لینک سازی داخلی را با متن های جذاب و مرتبط تقویت کن»

پیشنهاد می کنیم مقاله ” سئو چیست؟ ” را هم مطالعه کنید.

در لینک سازی داخلی مفهوی داریم به نام orhan page  یا صفحات یتیم که به صفحاتی از سایت شما که لینک سازی مناسبی براش انجام نشده ، می گویند. بنابراین امکان دسترسی کاربران و رباتهای گوگل به این صفحه مختل میشه و به سئو سایت آسیب میزنه.

فوت کوزه گری

از گزارشات سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس، صفحات مهم سایت رو پیدا کن و ازش به صفحات جدید و مرتبط لینک داخلی بده. اینطوری به انتقال بهتر ترافیک و اعتبار صفحه مهم  به صفحات جدید و کم بازدید کمک زیادی می کنی.

 

همچنین شما می توانید جهت سفارش سئو سایت خودتون و ارتقا رتبه الکسا بصورت صددرصد تضمینی با کارشناسان ما در تماس باشید.

 لطفا در مورد این پست نظرات خودتون رو برای ما بنویسید و حتما مارو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
            سئو چیست؟ - گروه شهرجاب                    سئو چیست؟ - گروه شهرجاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.